تبلیغات
سرگرمی - راز های سلامتی و زیبایی

زیبایی در 5 راه آسان

1- شادابی پوستتان را حفظ كنید

برای سر حال و شاداب شدن چهره زرد رنگ و رورفته كه در اثر افزایش سن به وجود می‌آید، یك قاشق چایخوری جوش شیرین را با یك یا دو قطره آب اكسیژنه مخلوط كنید، سپس آن را به مدت چند دقیقه روی صورت بگذارید و پس از آن بشویید. مراقب باشید كه مواد وارد دهانتان نشود.

2- خط‌ ها و چین‌های دور دهان را محو كنید

لب‌هایتان را جوان تر كنید و خط‌ ها وچین‌های دور دهان را به حداقل برسانید. این كار را با استفاده از موم انجام دهید. حالت سفت و سنگین موم باعث می‌شود هنگامی كه روی لب قرار می‌گیرد، لب را بسیار نرم كند و مانعی برای از بین رفتن رنگ طبیعی لب‌ها خواهد شد.

3- بخندید، لبخند بزنید

بر اساس بررسی‌های اخیر، هنگامی كه زنان مسن لبخند روی لب دارند، از دیدگاه همه، حتی زنان جوان‌تر از خودشان نیز، جوان‌تر و سر حال‌تر به نظر می‌رسند، پس خندیدن را فراموش نكنید.

4- چای بنوشید

چای سبز و سیاه حاوی مقادیری پولیفنولز و تركیبات گیاهی آنتی اكسیدان هستند كه از به وجود آمدن بیماری‌های عفونی در دندان‌ها جلوگیری می‌كند و همچنین مانع به وجود آمدن بیماری‌های لثه می‌شود.

5- نوشیدنی‌ها را با نی بنوشید

اغلب نوشیدنی‌ها، نوشابه‌ها و نوشیدنی‌های اسیدی مانند سیتریك و فسفریك، باعث خورده شدن و از بین رفتن مینای دندان خواهد شد. حتی اگر كلمه رژیمی یا بدون قند روی آنها حك شده باشد، نوشیدنی‌های اسیدی را با استفاده از نی بنوشید. با این كار نوشیدنی به قسمت انتهای دهان می‌رود و كمتر با دندان‌ها در تماس خواهد بود و در نتیجه، مینای دندان كمتر آسیب خواهد دید.

ماسك برای پوست‌های خشك و چروك

سیب تازه را خوب رنده كنید تا بصورت پوره در‌آید. 1 قاشق روغن زیتون به آن اضافه كرده و خوب مخلوط كنید،سپس آن را به پوست صورت و گردن بمالید. بعد از 20 دقیقه صورت را با شیر پاك كنید و با آب ولرم بشویید. برای از بین بردن چروك زیر چشم، هر شب دور چشم‌ها را با روغن كرچك چرب كنید. برای داشتن مژه‌های پرپشت و حالت‌دار هر شب چشم‌ها را با چای پر رنگ كمپرس كنید و ماساژ دهید. برای پاك كردن آرایش چشم نیز می‌توانید از چای استفاده كنید.

ماسك برای رفع چین و چروك و نا صافی‌های پوست

آب یك عدد گوجه فرنگی رسیده را بگیرید و با یك قطعه پنبه تمیز به صورت بمالید. بعد از 15 دقیقه آن را با آب نیم گرم بشویید. پس از چند بار تكرار، چین و چروك‌ها تقریبا برطرف می‌شود.

ماسك برای پوست‌های چرب

1 قاشق غذا خوری آرد سیب‌زمینی را با 1 قاشق چایخوری آب اكسیژنه 10 درصد مخلوط نموده، روی صورت بگذارید. 20 دقیقه صبر كنید، سپس صورت را با آب ولرم بشویید و كرم تقویتی بزنید.

چگونه ناخن‌های زیبا و سالمی داشته باشیم؟

ناخن‌های سالم نشان دهنده سلامت عمومی بدن و ضمنا برایتان اعتماد به نفس بیشتری می‌آورند. در اینجا با رعایت نكات ساده‌ای شما را در حفظ سلامت و زیبایی ناخن‌هایتان یاری می‌دهیم.
1- هنگام ظرف شستن، لباس شستن و كلا كلیه كارهایی كه با مواد شوینده سر و كار دارد، حتما دستكش به دست كنید، چرا كه این مواد با تركیبات شیمیایی كه دارند باعث از بین رفتن لایه‌ محافظ روی ناخن‌ها شده، در نتیجه ناخن‌ها ترك خورده و سست می‌شوند.
2- پس از كار كردن با موادی كه به ناخن‌هایتان رنگ می‌دهند و یا آنها را كثیف می‌كنند، حتما زیر ناخن‌ها را با صابون و برس مخصوص بشویید تا همیشه ظاهری تمیز و زیبا داشته باشند.
3-كناره‌ها و بالای ناخن‌هایتان را با سوهان كاغذی صاف و مرتب كنید. توجه كنید هنگام سوهان زدن ناخن‌ها همیشه سوهان را در یك جهت حركت دهید.
4-چنانچه جنس ناخن‌هایتان خشك وشكننده است و زود ترك می‌خورد، هر روز روی آنها را با كرمهای مرطوب كننده‌ای كه كمی چرب هستند، ماساژ دهید، البته بهتر است در صورت امكان از محلول‌های تقویتی ناخن كه در داروخانه موجود است ، استفاده كنید.
5- هرگز از ناخن‌هایتان برای باز كردن درب ظروف محكم، كشیدن پونز و منگنه و كارهایی كه به آنها صدمه می‌زنند، استفاده نكنید.
6-جهت محكم شدن ناخن‌ها از مواد حاوی كلسیم مثل لبنیات و سبزیجات حاوی سولفور و سیلیكون مانند انواع كلم‌ها استفاده نمایید. استفاده از ماهی و آب میوه‌های تازه به ویژه آب هویج هم در تقویت ناخن‌ها تاثیر بسزایی دارد.
7-هرگز به مدت طولانی از لاك ناخن استفاده نكنید، چرا كه این لایه مانع از تنفس بافت ناخن شده، رنگ آنها را زرد و بیمار گونه جلوه می‌دهد.
8- از مواد غذایی چون تخم‌مرغ، جگر و اسفناج كه حاوی آهن هستند، استفاده كنید. 9-روزانه 8لیوان آب بنوشید، استفاده از مایعات به مقدار كافی باعث حفظ سلامت ناخن‌ها خواهد شد.
10-از جویدن ناخن‌ها و كندن گوشت‌ها و پوست‌های دور آنها با دندان جدا خودداری كنید، چرا كه منظره بسیار زننده‌ای در ظاهر ناخن‌هایتان ایجاد می‌كند.